http://images.socialpano.com/

Meşale Derneği'nden Açıklama

Ülke olarak çok kritik bir dönemeçten geçiyoruz.4.06.2015 20:58

KAMUOYUNA

Ülke olarak çok kritik bir dönemeçten geçiyoruz.

Ülkenin her ferdinin, Tarihin her döneminde olduğu gibi bağımsızlığın sağlanmasında ve korunmasında sorumluluk üstleneceğine inancımız tamdır.

Millete karşı yapılan sistemli saldırıların farkında olunduğumuzun, vesayeti kaldırma yolculuğunun süreç içinde gerçekleştirilen sessiz devrimlerle; artık sözünde, kararında sadece Milletin olduğu günlerin yaşandığı bu süreçte, Sivil iradeyi yok saymak için kurulan tezgâhlara, hazırlanan kumpaslara izin verilmeyecektir.

Milletin egemenliğini çalmak isteyen küresel aktörlere ve onların içerdeki işbirlikçilerine fırsat verilmeyecektir.

Milletin yükselen sesine karşı saldırılarda bulunan Küresel ve yerli odakların aynı şer grubunun mensubu olduğunun farkındayız.

28 Şubatta Büyük bedeller ödememize, yoksullaşmamıza, özgürlüklerimizden, inanç ve değerlerimizden yoksun kalmamıza neden olan ESKİ TÜRKİYE’nin karanlık günlerine geri dönülmesine izin vermeyeceğiz. Eski köhne düzenin hayalini kuran, etnik kimlik siyaseti yapan, Milleti ve değerlerini yok sayanlara itibar edilmeyecektir.

Mevcut iktidar, değerlerimize, İnançlarımıza ve kazanımlarımıza sahip çıkan duruşunu bozmadığı müddetçe destek çıkacağımızı bilmelidir.

Dışarıda yazılan, içerde sahneye konulan GEZİ KALKIŞMASI senaryosunu boşa çıkaran milletin karalı duruşu sürecektir.

İhanet amacı ile planlanan 17-25 Aralık darbe girişimlerini püskürten, Paralel tetikçilere hadlerini bildiren Milletimizi yalnız bırakmayacağız.

Çözüm sürecini bitirmek amacı ile 6-8 Ekim de oynanan büyük oyunu çökerten Çözümün öz ruhuna desteğimizi sürdüreceğiz.

Özgürlüklerin risk olarak algılandığı, iç çekişmelerin ve ötekileştirmenin zirve yaptığı, dışa bağımlı, ekonominin kısır döngüye mahkûm edildiği, siyasetin her türlü vesayete mecbur bırakıldığı bir anlayışı reddediyoruz.

İstikrarını sürdüren Türkiye, Sadece kendi halkı için değil; Filistin, Suriye, Mısır, Bosna, Kosova, Somali, Myanmar, Arakan, Doğu Türkistan başta olmak üzere merhamet ve adalet bekleyen, Batının Mağdur ettiği, bütün dünya mazlumları içinde büyük bir UMUTTUR.

Bizler Meşale DERNEĞİ olarak diyoruz ki:

Gelinen noktada Mevcut iktidara ders vereceğiz diyerek, ne büyük felaketlere davetiye çıkarılacağı hesap edilerek

Kişisel husumetlerimizin

Kırgınlıklarımızın

Kızgınlıklarımızın

Küçük hesaplarımızın ötesinde

Topyekûn Ümmetin kazanımları ve maslahatları için saflarımızı yeniden sıklaştırmamız gerekmektedir.

Tüm halkımız ve sesimizi duyan herkesin içinde geçmekte olduğumuz kritik sürecin bilincinde olacağına, dolayısı ile meselenin sadece iktidar ve hükümet meselesi olmadığı, davasına, değerlerine ve topyekûn dönüşümün ruhuna uygun davranıp, gerekli sorumluluğunu yerine getireceğine yürekten inanıyoruz.

Saygı ile Kamuoyuna duyurulur.

 


Paylaş :


 

 

Diğer Haberler

Tüm Haberler »

 

Anketler

Anket 1

Web sayfamızın tasarımını nasıl buldunuz?

  • Gönder