http://images.socialpano.com/

Bi Pirs û Mînakan Edeba Rabûn û Rûniştiné (Kürtçe – Etkinliklerle Adab-ı Muaşeret)

EKE Kitapları dizisinden çıkan "Etkinliklerle Adab-ı Muaşeret" isimli eserin Kürtçe baskısı Tire Yayınları tarafından yapıldı.22.03.2016 17:15

Edeb (çoğulu âdâb) bireysel ve sosyal hayatta akıllılık, usluluk, tavır ve davranış güzelliği, hoşluğudur. Muaşeret ise, bir arada yaşama, güzel geçinme, görgülü davranma; insanlara, akl-ı selimin hoş gördüğü, dinimizin de onayladığı tarzda davranma olarak tanımlanabilir.

Âdab-ı Muaşeret, genelde ailede anne ve baba, eğitim kurumlarında ise, seçkin eğitimciler tarafından verilen iyi bir insani eğitim ve öğretim yoluyla elde edilir; özellikle de ahlaken seçkin olan örnek insanlardan görülerek kazanılır.

“Görgü Kuralları” olarak da bilinen âdab-ı muaşeret, insanı, toplum hayatında görgü ve nezaket açısından hata yapmaktan ve utandırıp yüz kızartıcı davranışlardan korur.

Dinimize göre âdabın kaynağı Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin uygulamalarıdır. Âdab’ın gayesi, insanları, Allah’ın hoşnut olup seveceği bir edeple süslemektir.

Çok sayıda renkli çizim, etkinlik, bulmaca, bilmece, kıssa, hikaye, boşluk doldurma ve testlerden oluşan “Etkinliklerle Adab-ı Muaşeret (Görgü Kuralları)” kitabı toplamda 128 sayfadan oluşmaktadır ve tamamı renkli basılmıştır.

KİTABIN KÜNYESİ


Paylaş :


 

 

Diğer Haberler

Tüm Haberler »

 

Anketler

Anket 1

Web sayfamızın tasarımını nasıl buldunuz?

  • Gönder