http://images.socialpano.com/

‘Hikâyelerle Kavramlar 4’ Çıktı!

Hüseyin Özhazar’ın kaleme aldığı “Hikâyelerle Kavramlar” (Dikkat Etmem Gerekenler -1) Tire Kitap tarafından okurun beğenisine sunuldu.18.02.2017 11:50

“Hikâyelerle Kavramlar” dizisinin 4. kitabı “Dikkat Etmem Gerekenler -1” alt başlığıyla Tire Kitap tarafından basılarak raflardaki yerini aldı.

Yazar Hüseyin Özhazar tarafından hazırlanan eserde, dikkat edilmesi gereken birtakım konular hikâyeler üzerinden çocuklara anlatılmakta…  

Kitabın Önsöz’ünden:

Hikâye anlatmak ve hikâye okumak, çocukların ve gençlerin zihni gelişiminde oldukça kritik bir öneme sahiptir. Özellikle gençlerin dil becerilerinin gelişiminde, yani kendilerini ifade edebilme, bir konuda tutarlı bir bütün içinde konuşup yazabilme yeteneğinin ve hayal gücünün oluşumunda bilişsel ve duyuşsal katkıda bulunur.

Tire Yayınları olarak bu amaçlardan hareketle başlattığımız değerler eğitimi serisine “Hikâyelerle Kavramlar” adlı kitaplar dizisiyle devam ediyoruz. Bu dizide soyut ve kavram düzeyinde kalan birtakım değerler ve ahlaki ilkeler, hikâyeler üzerinden anlatıldı. Ayrıca bu değerlerin sadece düşünsel bir mesele olmayıp hayatın içinde her zaman karşı karşıya olduğumuz durumlarda nasıl bir tavır almamız gerektiği, modellemeler üzerinden gösterildi.

.

.

.

.


Paylaş :


 

 

Diğer Haberler

Tüm Haberler »

 

Anketler

Anket 1

Web sayfamızın tasarımını nasıl buldunuz?

  • Gönder